Dárky pro milovníky grilování – od cestovního grilu až po příslušenství

Vybrat vhodný vánoční dárek, který potěší, je mnohdy nadlidský výkon. Jednou z nejlepších cest je zaměřit se na zájmy obdarovaného. Holduje váš blízký grilování? Pak jste tu správně. V následujících řádcích vám poradíme, jaké dárky se hodí pro grilmastery nadšence do grilování.

Současný trh je rozmanitý a nabídka vybavení pro milovníky grilování je široká. V první řadě záleží i na tom, kolik jste ochotni investovat. Nejdražší na pořízení bude samozřejmě samotný gril, pokud hledáte drobnější dárek rozhlédněte se spíš mezi příslušenstvím ke grilům. 

Gril jako dárek

Když chcete pořídit velký dárek a váš blízký zrovna potřebuje nový gril máte vyhráno. Jestliže víte, že mu ten starý vyhovoval koupíte podobný gril na stejný typ paliva, jen novější model. Případně zavzpomínejte, co na stávajícím grilu kritizoval nebo si s ním zkuste jen obecně popovídat o grilování, určitě z takového rozhovoru získáte celou řadu zajímavých podnětů. I když už gril má, můžete mu k „hlavnímu“ grilu pořídit jako doplněk cestovní nebo stolní gril.

Cestovní gril

Těm, kdo vyráží často do přírody nemůže cestovní gril chybět ve výbavě. Cestovní gril se nabízí v mnoha variantách a velikostech. Podívejte se na to, jaké všechny prvky konkrétní model grilu obsahuje. Umožňuje grilování na roštu, smažení, ale i pečení či vaření? V takovém případě se jedná o vskutku univerzálního pomocníka. Opravdové fajnšmekry určitě osloví cestovní modely grilů Big Green Egg. Ty fungují na principu tradiční hliněné pece, avšak v inovativním provedení. Jejich keramický povrch skvěle odráží teplo, což umožňuje dokonalou cirkulaci vzduchu uvnitř grilu. Díky tomu se jídlo připravuje rovnoměrně.

Stolní gril

Stolní grily najdou využití ke grilování na cestách, ale i na terase či na balkoně. Nejčastěji jsou elektrické nebo plynové. Moderní cestovní grily s vhodným příslušenstvím umožní, vedle grilovaného masa, připravit celou škálu lahodných pokrmů. Můžete si na nich připravit dokonce pizzu nebo třeba paellu. Nespornou výhodou těchto kompaktních grilů je, že si užijete spoustu zábavy při společné přípravě jídla u jednoho stolu, aniž by někdo musel stát „odstrčený“ u grilu. Podle nálady ho tak využijete i doma na střídačku s klasickým grilem.

Příslušenství ke grilům

Do vánočního papíru můžete zabalit také něco zajímavého z příslušenství ke grilům. Praktické jsou nástroje na čištění či údržbu grilů, stojany na nádobí, pomůcky na špízy či profesionální teploměry. Jako dárek se však nejvíce hodí grilovací náčiní, a to například špachtle, obracečka, pohrabáč nebo kleště. Potěší i startovací sada pro milovníky grilované zeleniny a ryb. Velmi zajímavým tipem na dárek je pečící kámen nebo grilovací pečící deska, která umožní přípravu pečiva, pizzy či koláčů.

Hledáte dárky, jež nadchnou každého příznivce grilování? Podívejte se do internetového obchodu Gabasol.cz, kde najdete širokou nabídku produktů. Sortiment je rozmanitý a na své si přijde opravdu každý. Třeba si rovnou vyberete dárek i vy.